10.Sınıf Kitapları

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


10.Sınıf Lise Yardımcı Kitapları

Lise eğitim ve öğretim dönemi, ortaokul eğitiminin tamamlanmasının ardından öğrenim hayatına geçiş yapılan ciddi bir dönemdir. Lise sürecinin tanımını yapacak olursak da; Türkiye Cumhuriyeti eğitim öğretim sürecinde 8 yıllık bir süre alan ilköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini tamamlamış olan 14 yaş ile 18 yaş arası öğrencilerimizi 4 yıllık bir sürecin ardından yükseköğretim kurumlarına geçiş için hazırlayan eğitim sistemine verilen isimdir. Ülkemizde 2012 senesinde yapılmış olan eğitim düzenlemesinin ardından eğitim sistemi ilkokul öğrencileri için 4 yıl olmak kaydı ile (1.sınıf, 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf) şeklinde belirlenmiş. Ortaöğretim öğrencilerimiz için 4 yıl olmak kaydı ile (5.sınıf, 6.sınıf, 7.sınıf, 8.sınıf), Lise öğrencilerimiz için yine 4 yıl olmak kaydı ile (9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf) olarak 4+4+4 şeklinde düzenleme yapılmıştır. Bu sistemle birlikte 3 yıl süren lise dönemi 4 yıla çıkarılmıştır. Bu durum ders sayısının artmasına doğrudan etken olmuştur. 10.sınıf lise yardımcı kitaplar öğrencilerimizin zorlandığı dersle ilgili olarak oldukça kolaylıklar sağlayarak öğrencilerimizin derslere katılım oranını da bir hayli arttırmıştır.

Lise 10.Sınıf Kaynak Kitap Fiyatları

Yukarıda değinmiş olduğumuz gibi eğitim öğretim sisteminin değişimi ile birlikte lise dönemi de gençlerimiz için zorunlu eğitim öğretim durumuna getirilmiştir. Bu dönemde erkek çocukları için hızlı bir şekilde büyüme ve gelişme görülmektedir. Kız çocukları ise erkek çocuklarına oranla daha gelişkin bir yapıdadırlar. Bu süreçte erkekler hem boy hem de kilo oranı göz önüne alındığında kızları geçmektedirler. Kişisel gelişimin hızlı bir şekilde görüldüğü bu dönemde bireysel olarak da farklılıkların çok fazla olduğu dikkat çekmektedir. Bu yaş aralığında ahlaki değerlere de gençler arasında oldukça saygınlık görülmektedir. Arkadaşlıkların oldukça kuvvetli görüldüğü bu dönemde birlik olma ve arkadaşlar arasında birbirlerini koruma duygusu da oldukça ön planda görülmektedir. Bu dönemde gençler özgür ruhlu bir yapıdadırlar. Ailelerin otoriteleri bu dönemde gençlere ağır gelmektedir. En azından gençler bu dönemde bu düşüncelere sık sık kapılmaktadırlar.  Aile bireyleri ise bu dönemde gençlerin daha başarılı olması için sık sık internet üzerinde ve paylaşım sitelerinde 10.sınıf kaynak kitapları fiyatları hakkında araştırma girişimlerinde bulunmaktadırlar. Bu süreçte ailelerimize hem maddi olarak bütçe dostu uygun ürünler sunmak, hem de en çok tercih edilen popüler ürünler hakkında bilgilendirme yapmak için kategorimize mağazamızda yer vermiş bulunmaktayız.

Eğitim Uzmanlarında 10.Sınıf Kitapları Tavsiyesi

Ülkemizde adını gündemde ve haberlerde sıkça duyduğumuz, alanında oldukça başarılı projeler yürütmüş, çocuklarımıza fayda sağlayacak birçok projede yer almış uzmanlarımız tarafından sıkça bilgiler gelmektedir. Uzmanlarımızın tarafımıza sık sık yapmış olduğu uyarılara göre, öğrencilerimizin 10.sınıf kitapları kullanmaları konusunda mutlaka ailelerinde öğrencilere yol gösterici olmaları, öğrencilerin bu dönemlerinde daha çok yanında bulunmaları gerektiği ile ilgili bilgileri de sizlerle paylaşmak istedik.