5.Sınıf Kitapları

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Ortaöğretim 5.Sınıf Yardımcı Kitapları (5.Sınıf Kitapları)

Ortaokul süreci çocuklarımızın ilkokul eğitimlerini tamamladıktan sonra eğitim ve öğretimlerine devam ettikleri süredir. Tanım olarak ise, öğrencilerimizi bir taraftan hayata hazırlamak, bir taraftan da bir sonraki süre olan zorlu Lise sürecine hazırlamaktır.

5.sınıf çocukluğun tam manası ile bitmiş olduğu, ergenlik sürecininse başlamış olduğu dönemdir. Günümüzde çocuklarımızınsa çeşitli etmenlerden dolayı daha çabuk olgunlaştığı görülmektedir. Bu süreçte çocuklarımız duygusal olarak oldukça hassas davranmaktadır. Bir taraftan karşı cinse olan ilgi, diğer taraftan ailelere karşı gelme, ruh halinde sıkça değişiklik gibi etmenler bu dönemde çocuklarımızda sıkça görülmektedir. Ayrıca bu dönemde çocuklarımız arkadaşlarına da oldukça değer vermektedirler. Ayrıca kendi aile yaşantılarını arkadaşlarının aile yaşantıları ile de sürekli karşılaştırma gereksinimine de bu dönemde yoğun olarak girmektedirler.

Bu dönemde çocuklarımızın yanında her zamankinden daha fazla durmalıyız. Çocuklarımızda bu dönemde fiziksel olarak da değişiklikler görülmektedir. Aileler çocukların vücutlarında görülen değişikliklerle ilgili olarak çocuklara karşı bu durumu sıkça dile getirmemelidirler. Çünkü bu dönemde takıntı da oldukça fazla olmaktadır.

5.Sınıf derslerin ve ödevlerinde yoğun olarak artış gösterdiği bir dönemdir. Aileler bu süreçte çocukların ödevlerini rahatlıkla yapabilmeleri için gerekli olan tüm araç gereci eksiksizce bulundurmalıdırlar. Ayrıca ödevin onlar için bir sorumluluk olduğu bilincini de çok fazla üzerlerine gitmeden belirtmelidirler.

Bu sürecin en zorlu göstergelerinden birisi de tek öğretmen sisteminden çoklu öğretmen sistemine geçiştir. Çocuklarımız bu süreçlerde öğretmenlere alışmada zorluk yaşayabilmektedirler. Ayrıca çocuklarımız bu süreçte sevdiği öğretmenlerin derslerine çalışmada istekli, çok tanıyamadığı öğretmenlerin derslerinde ise isteksiz davranabilmektedirler.

Bu süreçte ortaöğretim 5.sınıf kitaplarıyla ilgili olarak kategorimizde yer alan ürünleri inceleyerek çocuklarınızın geleceği ile ilgili sağlam adımlar atmalarına olanak sunabilirsiniz. Zaman kaybetmeden mağazamızdan hemen ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.