6.Sınıf Kitapları

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Ortaöğretim 6.Sınıf Yardımcı Kitapları (6.Sınıf Kitapları)

Ortaokul eğitim öğretim süreci, ilkokul sürecinden sonra gelmektedir. Tanım yapacak olursak da öğrencilerimizi genel manada eğitimlerle bir taraftan hayata diğer taraftan ise lise sürecine hazırlayan köprü durumunda olan eğitim öğretim sürecidir.

Bu dönem çocuklarımızın ergenlik dönemi olarak tabir ettiğimiz yaş aralıklarına denk gelmektedir. Bu süreç yaklaşık olarak 5-7 yıl arası sürebilmektedir. Bu süreçte çocuklarda genellikle fiziksel olarak değişimler, anlık ruh değişiklikleri sıkça görülebilmektedir. Arkadaşlıklarda bu dönemde oldukça birbirine bağlı geçmektedir. Ergenlik süreci olgunlaşma, büyüme süreci manasını da taşımaktadır. Tipik olarak bir ergeni tabir edecek olursak duygusal dünyası oldukça inişli ve çıkışlı geçmektedir.

Bu süreçte ailelere düşecek olan en büyük görev ise onlara artık çocuk olmadıklarının bilincini göstermeleridir. Onlara bu dönemde çocukmuş muamelesi yapılmaması gerekmektedir. Ailelerin bu dönemde çocuklarına karşı hitaplarına da oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir. Çocuklarına aileler sıkça görevler vermelidirler ve sorumluluk duygusunu kazanmalarına fırsat sunmalıdırlar. Bu süreçlerin yanında ise onlara halen çocuk olduklarını hatırlatmaları gerekmektedir ve öğrenmeleri gereken birçok süreç olduğunu da her daim hatırlatmaları gerekmektedir.

Bu süreçte eğitim olarak ise çocuklarda başaramama duygusu yer almaktadır. Bu süreçte derslerinde olan başarılarını arttırabilmeleri adına 6.sınıf yardımcı kitaplarıyla ailelerin öğrencilerimizin derslere katılım oranını desteklemeleri gerekmektedir. Bu dönemde öğrenilmiş olan bilgiler çocuklarımızın Lise dönemlerinde de her fırsatta karşılarına çıkacaktır. Mağazamızda yer alan ürünlerimiz arasından çocuklarınızın anlam zorluğu çektiği derslerle ilgili kitaplara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.