7.Sınıf Kitapları

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Ortaokul 7.Sınıf Yardımcı Kitapları (7.Sınıf Kitapları)

Ortaokul eğitim ve öğretim süreci çocuklarımızın ilkokul sonrası geçiş yaptıkları eğitim sürecidir. Bu dönemi tanımlayacak olursak da çocuklarımızı bir taraftan hayata bir taraftan da zorlu Lise sürecine hazırlayan okul dönemidir. Bu dönem çocuklarımızın ergenlik dönemi diye tabir ettiğimiz zaman aralığına denk gelmektedir. Bu dönemde çocuklarımızda hem fiziksel hem de zihinsel, düşünce yapısı olarak değişimler sıkça görülebilmektedir. Bu dönemden sonra çocuklarımız büyümeye genç olmaya başlamaktadırlar. Çocuklarımızın bu dönemde zihinsel olarak değişim süreçleri duygusal hayatlarına da yansımaktadır. Bu dönemde yetişkinlerin söylemiş olduğu çözümler çocuklar tarafından genellikle kabul edilmemektedir aksine gençlerimiz bu süreçte kendi çözümlerini bulma girişiminde bulunmaktadırlar.

Bu dönem aralığında gençlerimiz düşünce değişimlerinin sonucu olarak da nasıl bir yapıda olduklarını, nasıl bir yapıya sahip olacaklarını sıkça sorgulamaya başlamaktadırlar. Bu sürecin adı günümüzde kimlik oluşturma olarak isimlendirilmektedir. Ergenlik döneminin en önemli süreci bu zaman aralığıdır. Aile fertleri bazı zamanlarda bu dönemin hiç geçmeyeceği kaygısına da kapılmaktadırlar. Bu süreci yaşamayan gençler ise ileride psikolojik olarak büyük zorluklar yaşayabilmektedirler. Ayrıca bu dönemde gençlerimiz yetişkinler gibi düşünmeye başlamaktadırlar ve tecrübe olarak ise oldukça az bilgiye sahiptirler.

7.sınıf yardımcı kitapları bu dönemde gençlerimize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Derslerin zor olduğu, birde üzerine ergenlik döneminin başladığı bu süreçte mağazamızda yer alan oldukça popüler ve içeriği bakımından da kaliteli ürünlerden çocuklarınızın zorlandığı derslere uygun ürünleri uygun fiyatlara hızlıca satın alabilirsiniz.