5,0 (0)

Curious&Genius Yayınları 4. Sınıf Dikkat Mantık Zeka Sıfırdan Kodlama Seti


Ürün Kodu : P-123280
Barkod : 9786257207737
Curious&Genius Yayınları 4. Sınıf Dikkat Mantık Zeka Sıfırdan Kodlama Seti

  Tükendi!  
300 TL ve Üzeri
Kargo Ücretsiz
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
HIZLI
TESLİMAT


Curious&Genius Yayınları 4. Sınıf Dikkat Mantık Zeka Sıfırdan Kodlama Seti


Hadi gelin biraz gelecekle ilgili hayal kuralım. Uçan arabalar, uzayda seyahat, sürücüsüz araçlar, saatte 1200 km hızla gidebilen hiper hızlı trenler, hastalıkları önceden teşhis edebilen yapay zekalar, artırılmış gerçeklik kullanılarak deneyimleyerek öğrenme, sağlık durumunuzu kontrol eden giyilebilir ekranlar, 3 boyutlu yazıcı ile yemek yapmak, sizin için sipariş veren buzdolabı, diş hekiminize veri gönderen akıllı diş fırçası, vücudumuzun içinde hasarlı dokuları onaran nanorobotlar, ağır işlerde bizim yerimize çalışacak robotlar ve dahası...

Bu hayal ettiğimiz teknolojileri geliştirecek olanlar kimler peki? Ya da sistemleri geliştirmek için nasıl becerilere sahip olmak gerekir?

Algoritmik düşünme becerisi, analitik düşünme becerisi, sözel düşünme becerisi, matematiksel düşünme becerisi, 3 boyutlu düşünme becerisi, görsel dikkat becerisi, problem çözme becerisi, ince motor becerisi, mantık-akıl yürütme becerisi, planlama organizasyon becerisi yukarıda hayal ettiğimiz dünyaya ulaşabilecek keşifler yapmak için gerekli temel becerilerdendir.

Yukarıda saydığımız bu becerilerin birçoğu hedeflenerek hazırlanan bu kitapta, eğlenceli aktiviteler ile geleceğin mesleklerine keyifli bir başlangıç yapacağımızı söyleyebiliriz."Bu kitapla çocukların erken yaşta , temel kodlama mantığına farklı bakış açıları getirerek katkıda bulunabilirsiniz. Dikkat, mantık, görsel beceriler vb. birçok alanda birbirinden özgün etkinlikler, çocukların eğlenirken öğrenmelerine olanak sağlacaktır.

Günümüz dünyasının vazgeçilmez bu eserleri, konuya meraklı her bireyin keyifle kullanacağından eminim."

Dr. Öğr. Gör. Lütfiye Alev Gürtunca
Ege Üniversitesi

Popüler Ürünler