FİLTRELE


KVA Yayınları (Yardımcı Kitaplar)

Koray Varol (KVA) Yayınlarının Başarı Odaklı Ürünleri

Öğrencilerin okulda gösterdiği başarıyı geliştirme uzmanı ve eğitimci olan Koray Varol (KVA) yayınları sahibi, yapmış olduğu son açıklamalarla birlikte bundan sonraki süreçte sınavların yol haritalarının oldukça net olduğunu, bu süreçten sonra sadece soru sayısı ve konu dağılımlarının açıklanması gerektiğiyle ilgili açıklamalara değinmektedir. Bu seneden itibaren son sınıflara ait konularla ilgili soruların geleceğine ilişkin açıklamalarıyla da, öğrencilerin kaygılarının gideceğini belirtmektedir. TEOG sınavının yerine getirilecek olan yeni sınav sistemiyle birlikte 8.sınıf konularından soruların da geleceğine dair söylemlerde bulunan uzman, soruların da temel nitelikteki zorunlu derslerden olacağına dair de açıklamalarda bulundu. Ayrıca uzman eğitici, sınavda eşitlik olması durumunda, okul başarı puanına bakılacağına dair hususlarda da bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) diğer sınıflara ait ders içeriklerinin ise sınavlara yansıması durumunun, ilerleyen günlerde oluşacağına dair bilgilendirmeler yapmaktadır.

KVA Yayınları Yeni Sistemle İlgili Önemli Gelişmelere Değinmekte

KVA yayınları yeni sistemle birlikte yanlışların doğruları götüreceğine ilişkin önemli açıklamalara da yer vermektedir. “Eski sisteme bakıldığında, öğrenciler 5 soruyu yanlışlar doğruları götürmediğinden dolayı atmakta idi. Hepsinin doğru çıkması durumunda ise iyi bir okula okuma fırsatı bulmaktaydılar. Hepsinin yanlış çıkması durumunda da hiçbir okul kazanamamaktaydılar.” Yeni sınav sistemi bu durumu tamamı ile ortadan kaldırmış olup, öğrencilerin her soruya teker teker ilgi göstermesine olanak sağlamış oldu. Ayrıca yeni sistemle birlikte öğrenciler, emin olmadıkları soruları işaretlememeye başladılar. Sınavı kazanamayan öğrenciler içinse, adreslerine en yakın okullarda eğitim fırsatı sunulmaktadır.

KVA Yayınları 5.Sınıf Kitapları

Eğitim uzmanımız, yeni sistemde hem ailelere hem de öğrencilere dikkat etmeleri gereken hususlarda açıklamalara yer vermektedir. Uzmanımız, KVA yayınları 5.sınıf kitaplarının ortaöğretim sürecinde öğrencilere konuları tekrar etme, derslerde anlam güçlüğü çektikleri konuların üzerinden anlatımlar ve örneklerle geçme gibi müfredata uygun içeriklerde kitapların kullanımı konusunda sıkça uyarılara yer vermektedir.

KVA Yayınları 6.Sınıf Kitapları

Uzmanımız, ortaöğretim öğrencilerinin ileriye yönelik hayallerinde bulunan liselerde okuyabilmeleri açısından, müfredata uygun yapısı ve oldukça akıcı içeriğiyle KVA yayınları 6.sınıf kitaplarının kullanımıyla ilgili, öğrencilerimize ve velilerine sıkça uyarılarda bulunmaktadır.

KVA Yayınları 7.Sınıf Kitaplarıyla Bilginin Zirvesine Ulaşın

Uzmanımız, konuların iyice zorlaştığı bu süreçte öğrencilerimizin sıkça konu tekrarı, yaprak test ve soru bankası çözümleriyle ilgili hususlara açıklamalarında yer vermektedir. Ayrıca derslerde olan başarının artmasına yönelik KVA yayınları 7.sınıf kitaplarının sunduğu nimetlerden yararlanabilmek adına yayınevinin ürünleri arasından dilediğinizi hemen satın alabilirsiniz.