Okul Öncesi Kitapları

Okul Öncesi eğitici ve öğretici yardımcı, kaynak kitapları en uygun fiyatları ve kampanyalı fırsatlarla mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Okul Öncesi Kitapları

img
İNDİRİM
Ücretsiz Kargo
25%
560,00 TL 420,00 TL
img
İNDİRİM
img
İNDİRİM
15%
70,00 TL 59,50 TL

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Okul Öncesi Yardımcı Kitaplar

Okul öncesi yardımcı kitaplar 6 aylık ve 5 yaş arası çocuklarımızın eğlenerek öğrenebilecekleri birçok ürün içeriğine sahiptir. Okuldan önceki bu dönemde çocuklarımız etrafını keşfetmekte, ayrıca ilgi alanları ve merak duyguları da şekillenmektedir. Çocuklarımızın hayatı keşfetmeye başlamış oldukları bu süreç, oldukça kritik geçen bir süreci de beraberinde getirmektedir. Çocuklarımız bu süreçte isteklerini, ihtiyaçlarını farklı iletişim yollarıyla ifade etmektedirler. Bu dönem çocuklarımızın konuşma süreçlerinin de en aktif olduğu dönemdir. Çocuklarımızın bu süreçlerde kendileri etkin bir şekilde ifade edebilmesi için konuşma yetilerinin de gelişmesi gerekmektedir. Bu dönemde çocuklarımızın konuşma süreçlerini hızlandıracak en güzel etkenlerden birisi de onlara bol bol kitap okumaktır.

Okul Öncesi Kaynak Kitapların Önemi

Kitap, çocuklarımızda kelime haznesinin gelişmesine, bunun yanında ise duygu ve düşüncelerini de çok rahat bir şekilde ifade etmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca çocuklarımızın hafızalarının gelişimine de büyük oranlarda katkı sağlamaktadır. Her kitap içerisinde yer alan bilgi, çocuklarımızın olaylara farklı bakış açılarıyla bakmasını sağlamaktadır. Çocuklarınızla birlikte kitaplara bakmanız, okumanız onunla aranızdaki bağı daha da güçlendirmektedir. Okul öncesi kaynak kitaplar kategorimizden çocuğunuz için aktivite kitapları, resimli kitaplar, sesli kitaplar, sesli kitaplar, dokun hisset kitapları gibi birçok seçenek arasından dilediğini hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Ayrıca çocuklarımızın öğrenmiş oldukları yeni bilgiler onların gözlem yeteneklerini de oldukça etkin bir şekilde geliştirmektedir.

Okul Öncesi Kitaplar Kategorisinde Neler Bulunmalıdır?

Öncelikle çocuğunuzun kitapların sayfalarını rahatlıkla çevirebilmesi için sayfanın yapısının çocuğun yaş aralığına uygun olması gerekmektedir. Kitaplarda uzun cümleler yerine ise kısa anlamlı cümleler bulunmalıdır. Çok uzun yazılan cümleler çocuklarınızın çok kısa sürede sıkılmasına neden olacaktır. Ayrıca kitap içerisinde yer alan konunun çocuğun yaş aralığına uygun içerikte olması gerekmektedir. Okul öncesi kitaplar inceleyen çocuklar farklı sesleri kolaylıkla algılayabilmek adına sesli kitaplar inceleyebilirler. Ayrıca çocuklarımızın duyularının gelişimi için de dokun hisset türü kitaplardan faydalanabilirsiniz. Çocuklarımızın zihinsel olarak gelişimlerine katkı amacı ile de aktivite kitaplarını tercih edebilirsiniz. Üç boyutlu kitaplarsa hareketleri içerikleri ile çocuklarımızın dikkatlerini üzerine oldukça toplamaktadır.

Ayrıca çocuklarımızın okul öncesi dönemi başarıyla tamamladıklarında ilkokul yardımcı kitapları kategorimizden ileriye yönelik ürünleri de inceleyebilirsiniz.