9.Sınıf Kitapları

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Lise 9.Sınıf Yardımcı Kitapları (9.Sınıf Kitapları)

Lise eğitimi, ortaokul tamamlandıktan sonra eğitim ve öğretim hayatında yer alan ciddi bir geçiş sistemidir. Lisenin tanımını yapacak olursak da, Ülkemizin eğitim sisteminde 8 yıllık eğitim sürecinden sonra 14 ve 18 yaş grubu arasında bulunan öğrencilerimizi yükseköğretim kurumlarının eğitim sistemine hazırlayan 4 senelik süresi olan eğitim sistemine verilen genel isimdir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) liselerle ilgili olarak okulların çeşitliliğinin yerine program çeşitliliğinde yer alan düzenlemeyi esas almıştır. 2013 senesi itibari ile de düz liseler Anadolu Lisesi statüsüne girmiştir. Ülkemizde farklı olarak 6 çeşit lise türü yer almaktadır. Bunlar; Anadolu Lisesi, Fen lisesi, Sosyal Bilimler lisesi, Anadolu Öğretmen lisesi, Güzel Sanatlar lisesi, Spor liseleri olarak isimlendirilmektedir. Dini eğitim veren okullarda kendi içerisinde birleştirme yapılarak Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak isimlendirilmiştir. Ayrıca günümüzde halen Polis Okulları ile Askeri Okullar sınavla alım sistemine devam etmektedirler.

9.Sınıf lisenin en zor yılı olarak bilinmektedir. Bu dönemde gençlerimiz ergenlik dönemlerini de yoğun olarak yaşamaktadırlar. Ayrıca bu dönemde yer alan süreç ergen gençlerimizin geleceklerini de şekillendirdiği sene olarak bilinmektedir. Gençlerimizin bu yıl aralığında soyut olarak düşünme özellikleri de oldukça gelişme göstermektedir. Bir problemle ilgili olarak sebep sonuç ilişkisi bu dönemde oldukça sık aranmaktadır.

Bu dönemde gençlerimiz iyi bir üniversitenin kapılarının kendilerine açılabilmesi için çalışmalarına oldukça özveri göstermelidirler. Lisenin ilk yılından son yılına kadar 9.sınıf kitaplarıyla derslerini güçlendirmeleri gerekmektedir. Gençlerimize yardımcı olabilmek adına mağazamızda yer alan seçkin yayınevlerinin ürünlerini hemen inceleyebilir, dilediğiniz ürünleri mağazamızdan uygun fiyatlara hemen çok kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

9.sınıf yardımcı kitaplarıyla ilgili olarak derslerine göre ürünler seçebilir, ayrıca tüm dersler, konu anlatım, cep kitapları, yaprak testler gibi farklı gruplarda yer alan ürünler arasından da dilediğinizi hemen mağazamızdan tercih edebilirsiniz.