FİLTRELE

Ortaokul Kitapları

Ortaokul yardımcı kitaplarıyla ilgili olarak kategorimiz içerisinden ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz!..

KATEGORİDE ÇOK SATANLAR


Ortaokul Kitapları (Yardımcı Kitaplar)

Ortaokul Yardımcı Kitapları (Ortaöğretim Yardımcı Kitaplar)

Öğrencilerimiz ilkokul süreçlerini tamamladıktan sonra eğitimlerine ortaokul basamağında devam etmektedirler. Tanımını yapacak olursak, öğrencilerimizin bir taraftan hayata, diğer taraftan ise zorlu lise sürecine hazırlanmalarında geçiş görevi üstlenen süredir.

Ortaokul, 1997 senesinden önce 5 yıllık ilkokul sürecinden sonra devam edilen 3 yıllık süreçti. Bu süreci tamamlayan öğrencilerimiz ise lise eğitimlerine devam etmektelerdi. 1997 senesinde eğitimde yapılan kanun değişikliğiyle Türkiye sınırları içerisinde ilkokul ve ortaokul birleştirilip ilköğretim olarak isimlendirilmiştir. 2012 senesinde yapılan eğitim düzenlemesinin ardından ise ilkokul süreci (1.sınıf, 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf) olarak belirlendi. Ortaokul ise (5.sınıf, 6.sınıf, 7.sınıf, 8.sınıf) olarak belirlendi. Lise ise (9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf, 12.sınıf) olarak belirlendi.

 Ortaokul sürecinde çocuklarımızın başarısını arttırmaları için diyalogların oldukça büyük önemi bulunmaktadır. Bu yıl aralıkları ergenlik dönemi dediğimiz sürece denk gelmektedir. Öğrencilerimizin başarısında etkin olan 3 temel unsuru belirtecek olursak da ilki öğrencilerimizin kendisi, ikincisi eğitim kurumu, üçüncü durum ise öğretmenleri ve aileleridir.

Ortaokul sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerine oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Derslerinde temel olarak kullanmış oldukları kitapların yanına ortaokul (ortaöğretim) yardımcı kitapları alarak öğrencilerimizin eğitimlerini bireyler olarak desteklememiz gerekmektedir. Ortaokul döneminde öğrencilerimizin kazandığı bilgiler Lise dönemlerinde de derslerin anlaşılır olması bakımından oldukça büyük kolaylıklar sağlayacaktır. İlerleyen süreçlerde sınav kaygısını da azaltabilmek adına öğrencilerimize oldukça büyük yol gösteren bu kitapları muhakkak almak gerekmektedir.

Ortaokul kitaplarıyla ilgili olarak kategorimizden seçkin yayınevlerine ait birçok ürünü bir arada bulabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlarla çok kolay bir şekilde alışveriş sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.